14 pin vertical connector HC T Y P E C 14P VS10 0D 3A F1 6 Y 02 spring loaded for electronic devices
Product Categories
Hefei Purple Horn E-Commerce Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Number of Ports : 1
Number of Contacts : 14P
Mounting Type : 直插
Current Rating : 3A
Voltage Rating : 20V
Operating Temperature : -25℃~+85℃
Connector Type : Type-C
Connect-Disconnect Life : 1万次
Gender :
Description : USB-C (USB TYPE-C) Receptacle Connector 14 Position Through Hole